(Фото: ФИБА)

Полуфиналееее! Србија преслишала Италију, следећа је Русија!

Београд – Кошаркаши Србије пласирали су се у полуфинале Евробаскета, пошто су у Истанбулу савладали селекцију Италије резултатом 83:67.

Србија је осим у првих неколико минута имала потпуну контролу над утакмицом и потпуно заслужено стигла међу четири најбоље екипе на ‘Старом континенту’.

У борби за финале чека их репрезентација Русије која је елиминисала Грчку – стари знанци већ су савладали наш тим у групи, тада је било 75:72.

Други полуфинални пар чине Шпанија и Словенија.

Утакмица у Истанбулу почела је лоше за Србију која у прва четири минута није постигла нити један кош. Италијани су повели, али су ‘Орлови’ успели да се врате преко Богдановића. Селектор Ђорђевић је реаговао убацивањем Марјановића и тад је почела да се мења слика на паркету.

Наши играчи одлично су играли под обручима, фалио је мало шут споља, али су успели да ухвате прикључак и полако почели да се разигравају. Када су неки шутеви с дистанце почели да улазе, предност је кренула да расте.

Јовић и Богдановић су претежно разигравали саиграче , Милосављевић је радио одличан „прљави“ посао и да ‘Азури’ нису сјајно шутирали ван линије 6,75, предност би на полувремену била убедљивија (44:33).

Средина треће четвртине била је кризна што се тиче наше селекције – неколико везаних напада је било неуспешно, Италијани су пришли на једноцифрену предност, али је онда Еторе Месина добио техничку грешку и омогућио нам да се поново одлепимо.

Богдана није ишао шут, али када је погодио прву тројку у последњем периоду, било је јасно да смо на корак од полуфинала. Испратили су га Лучић и саиграчи, па ће се ова генерација борити са Русијом за ново финале на великим такмичењима.