(фото: АФП)

Сергеј одвео Лацио у финале Купа Италије

Рим – Фудбалери Лација пласирали су се у финале Купа Италије и поред пораза од Роме са 2:3 у реванш мечу полуфинала. Лацио је финале прошао захваљујући победи у првом мечу са 2:0, када је стрелац такође био млади српски репрезентативац.

Екипа Лација је повела голом српског фудбалера Сергеја Милинковића-Савића, а два минута пре краја првог полувремена изјендачење Роми је донео Стефан ел Шарави. У 56. минуту Лацио је поново стигао до предности, а стрелац је био Ћиро Имобиле на асистенцију Милинковић-Савића.

Рома је до краја меча успела да преокрене резултат, али не и да продје у финале. Стрелац оба гола био је Мохамед Салах, у 66. и 90. минуту.

Лацио ће у финалу Купа Италије играти против победника дуела Јувентус – Наполи. Шампион Серије А је у првом мечу славио са 3:1.