(Фото: Танјуг/АП)

Србија се пласирала на Светско првенство!

Фудбалери Србије победили су селекцију Грузије са 1:0 у последњем мечу квалификација Групе Д, чиме су се директно пласирали на Светско првенство 2018. у Русији.

Победу и пласман на Мундијал као првопласирана екипа Групе Д, Србија је изборила голом Александра Пријовића у 74. минуту меча.

Није блиставо изгледала игра Србије ни на овом мечу, поготово у првом полувремену, али је говор у паузи, као и хук са трибина навео изабранике Славољуба Муслина да у другом заиграју „своју“ игру, потпуно потисну Грузијце на њихову половину и постигну погодак вредан одласка на Мундијал.

Након десет одиграних кола, репрезентација Србије је забележила шест победа, уз само један пораз и три ремија и са 21 освојеним бодом и првим местом у групи, остварила пласман на Светско првенство.