(фото:Кирил Кудравцов/Спутник)

Русија освојила прву медаљу на Олимпијским играма у Пјонгчангу

Пјонгчанг-Брзи клизач на кратким стазама Семјон Елистратов донео је репрезентацији Русије прву медаљу на Олимпијским играма у јужнокорејском Пјонгчангу, освојивши бронзу на дистанци од 1.500 метара.

Боје руске заставе на српским спортистима запалиле интернет. Руси: Хвала, браћо Срби!

У трци је победио представник Јужне Кореје Лим Хјо Чун, који је оборио и олимпијски рекорд, прешавши дистанцу за 2 минута, 10 секунди и 485 хиљадитинке. Друго место заузео је Холанђанин Шинки Кнехт.

Руски спортисти Александар Шуљгинов и Павел Ситников нису успели да се пласирају у полуфинале.

Елистратов, који је 2015. године освојио титулу светског шампиона на 1.500 метара, на Олимпијским играма у Сочију пре четири године победио је у штафетној трци.