(Фото: ЕПА/ДОМИНИК АНГЕРЕР)

Србија декласирала Боливију са 5:1

Фудбалска репрезентација Србије убедљиво је вечерас у аустријском Грацу победила Боливију са 5:1 (4:0), у генералној провери за Мундијал.

Сјајну увертиру су направили српски фудбалери за турнир у Русији, пре свих први нападач Александар Митровић са три ефектна гола у 5, 22. и одличним ударцем ван казненог простора у 68. минуту.

За „орлове“ су погодили још Адем Љајић у 19. и у 43. минуту Бранислав Ивановић, који се са 103. мечом у репрезентацији изједначио са рекордером Дејаном Станковићем.

СРБИЈА: Стојковић (од 79. Рајковић) – Ивановић, Миленковић, Тошић (од 67. Рукавина), Коларов – Матић (од 46. Миливојевић), Милинковић-Савић (од 63. Грујић) – Тадић (од 84. Радоњић), Љајић, Костић – Митровић (од 70. Пријовић).

БОЛИВИЈА: Вискара, Хакин, Ралдес, Саведра (од 57. Рибера), Бехарано (од 79. Варгас), Арсе (од 51. Вака), Санчес (од 64. Али), Ањез, Сагредо, Кампос (од 68. Варгас), Јустинијано.

Изабраници Младена Крстајића доминирали су цео меч, створили много шанси и у многоме поправили утисак у односу на пораз од Чилеа (1:0).

Све што је урадила Боливија је гол Јасмана Кампоса на старту другог дела игре.

Репрезентација Србије у понедељак путује на Светско првенство, где ће јој у Е групи први ривал бити Костарика 17. јуна, а потом Швајцарска 22. и Бразил 27. јуна.